Domů » Jaký je rozdíl mezi nástěnnou a mobilní klimatizací?
Nezařazené

Jaký je rozdíl mezi nástěnnou a mobilní klimatizací?

Pro začátek bychom si měli ujasnit, co vlastně tyto typy klimatizací jsou a jak fungují. Obě mají funkci regulace teploty prostřednictvím ochlazovaní horkého vzduchu ve vnitřních prostorách budov, domácností, společenských místnosti a kanceláří. Některé finančně náročnější modely klimatizací plnění umožňují dalších úkolů, kterými jsou například v zimním období ohřívání. Nebo taky odvlhčování vzduchu. Modernější zařízení poskytují rozšířené možnosti ovládání, přes mobilní telefon pomocí Wi-Fi připojení.

Mobilní klimatizace

Zařízení sloužící na chlazení vzduchu uvnitř pokoje. Jelikož je přenosná, není problém jí kdekoliv zapojit. Používá jednu chladící hadici, která slouží pro vývod vzduchu pryč z místnosti.

Výhody

Výhodou mobilní klimatizace oproti nástěnné je její cena. Cenově totiž není, tak náročná. Její relace se pohybuje přibližně od 5.000 Kč do 25.000 Kč. Jestli máte v plánu se v letním období příjemně ochladit i například na chatě, nebo v místnosti kde trávíte nejvíc času. Je výhodou její přenosnost

Nevýhody

Velkou nevýhodou, která vás může rušit během dne je hlučnost. Jelikož kompresor, jenž se stará o větrání, je umístěn přímo v klimatizaci.

Nástěnné klimatizace

Nabízí opravdu špičkové řešení, ohledně chlazení interiéru. Moderní klimatizace, lze ovládat pomocí smartphone.

Výhody

Nástěnná klimatizace není poměrně náročná na instalaci a spotřebu.

Nevýhody

První nevýhodou, kterou uvidíte ještě před pořízením nástěnné klimatizace je její cena. Jelikož je stavebně náročná, nelze jí přemísťovat jen tak jak se vám zachce. Přemístění vás, může stát čas a peníze, protože většinou je potřebná pomoc nějakého řemeslníka.

Bohatou nabídku modelů najdete na klimatizace.zde.cz. E-shop provozuje eprofi.cz s.r.o., která zároveň nabízí mobilní topidla, odvlhčovače, stavební míchačky (najdete na http://www.stavebni-michacky.com/) a v neposlední řadě stavební pily (v e-shopu http://www.stavebni-pily.cz/).

Doporučujeme