Domů » Škody způsobené zaměstnancem mohou být pojištěny. Jak vybrat vhodnou pojistku?
Nezařazené

Škody způsobené zaměstnancem mohou být pojištěny. Jak vybrat vhodnou pojistku?

Protože nikdo z nás není neomylný, je potřeba s tím počítat také v případě zaměstnanců. Mnoho lidí za svou kariéru může způsobit škodu zaměstnavateli, a to samozřejmě nechtěně. Existují ale způsoby, jakými lze těmto situacím předcházet, tedy lépe řečeno minimalizovat jejich následky. Tím nejlepším řešením je rozhodně pojištění, protože chrání jak samotného zaměstnance, tak zaměstnavatele.

Vybíráme ideální variantu pojištění

Vždy je potřeba dát pozor na to, že rizika u každého zaměstnance jsou různá v souvislosti s charakterem jeho vykonávané činnosti. Tato rizika je vždy potřeba zohlednit a podle toho následně vybrat vhodnou pojistku. Pokud se podíváme na příklad na nabídku, kterou má pojišťovna ERGO, narazíme hned na několik variant pojistky, která je odstupňována právě podle míry rizika, které může být spojeno s konkrétním zaměstnancem. V nabídce pojišťovny najdete varianty:

  • Standard
  • Řidič a Řidič PLUS

Už samotná varianta Standard poskytuje široký rozsah pojistné ochrany a nezkoumá druh činnosti, kterou konkrétní zaměstnanec provozuje. Dá se říci, že tato varianta je univerzální a je nejvhodnější pro drtivou většinu zaměstnanců. Potom jsou tady speciální tarify pro řidiče, přičemž rozšířená varianta Řidič PLUS nabízí pojistnou ochranu také v případě zaměstnanců, kteří používají služební vůz k soukromým účelům.

Celá řada výhod

V případě tohoto typu pojištění se lze spolehnout na široký rozsah pojistné ochrany, kde je zároveň nízká spoluúčast na škodě s možností volby. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu má také celosvětovou platnost. Tuto pojistku si může jednat jak zaměstnanec sám, tak může být sjednána zaměstnavatelem, a to i hromadně pro více zaměstnanců. V takovém případě je možno v některých případech získat i slevu za uzavření většího množství smluv, či získat slevu v kombinaci s dalšími pojišťovacími produkty.

Doporučujeme