Domů » Katalog blogů: Vyberte si vhodné zdroje a začněte s linkbuildingem!
Nezařazené

Katalog blogů: Vyberte si vhodné zdroje a začněte s linkbuildingem!

Rozhodli jste se pro optimalizaci svého webu a hledáte zdroj odkazů? Zapomeňte na komentáře pod články – respektive přestaňte svůj odkazový profil stavě pouze na nich. Mnohem efektivnější jsou odkazy z tematických textů. Můžete si nechat PR články napsat na míru od některého ze stovek českých blogerů. Ale kde vzít čas na komunikaci s jednotlivými majiteli webů? Zřejmě tušíte, že získat byť jen jediný odkaz klasickou cestou může být časově náročné. Mnohem lepší je kontaktovat blogery, kteří o spolupráci stojí. To, co hledáte, se nazývá katalog blogů!

Proč jsou odkazy z článků v blozích efektivní?

Problematika SEO je velmi obsáhlá, ale jakmile do ní proniknete hlouběji, zjistíte, že vyhledávače posuzují zpětné odkazy dle různých kritérií. K těm nejcennějším bezesporu patří odkazy, které jsou schopny na web přivést přímou návštěvnost – ovšem to už jsme zabrousili mimo optimalizaci. Z hlediska SEO mají největší váhu linky z tematických článků.

Ideální délka textu a počet zpětných odkazů nejsou pevně dané. Již mnoho let se za standard považuje 1 NS (normostrana) či 250 – 300 slov. Pokročilí SEO specialisté však preferují obsáhlejší texty (2 NS +) proložené obrázky (nezapomeňte ani na parametry alt a title). Počet odkazů by neměl být extrémní. Méně je v případě linků více – obvykle stačí jeden až dva.

Kde najdete katalog blogů?

Katalog blogů najdete například na PRYard.com – multijazyčné platformě, která funguje jako zprostředkovatel obsahu mezi inzerenty a tvůrci obsahu (blogeři, influenceři…).

Stačí se registrovat, dobít kredit, specifikovat poptávku a vyčkat na nabídky blogerů, kteří mají reálný zájem napsat článek. A pak už si je vybrat vhodné blogy a počkat, až blogeři články zveřejní. Tvorba odkazového profilu už nemůže být jednodušší…

Doporučujeme