Domů » Jak vytopit dílnu nebo stavební halu?
Nezařazené

Jak vytopit dílnu nebo stavební halu?

Vytápění velkých dílen a průmyslových hal bývá finančně náročné. Navíc není vždy nutné zajistit ohřívání celého prostoru, a právě v takových případech přichází vhod mobilní dílenská topidla. Ohřívače nastolí pracovníkům optimální teplotní podmínky a zároveň se nemusí zbytečně vytápět velký prostor.

Průmyslové ohřívače

Pro použití ve výrobních halách, skladech, dílnách, stavbách apod. se používají průmyslové ohřívače. K mání jsou plynové, elektrické či naftové ohřívače. Kromě ceny a nákladů na energie je vhodné sledovat i další parametry ohřívače. Řeč je především o výkonu a průtoku vzduchu. Samozřejmě si je třeba ujasnit, jak velký prostor chcete vytápět. Kupříkladu ohřívače s výkonem 5 kW dokáží vytopit prostor o objemu 120-150 m3 – ovšem pouze v případě, že je zateplený. V nezateplených prostorách je to asi 70-100 m3.

Naftová topidla

Naftová topidla se dělí na ta s přímým spalováním, nepřímým spalováním a infračervená. Ohřívače s přímým spalováním vypouštějí do okolí nejen teplý vzduch, ale také spaliny. Vhodné jsou proto zejména na stavby nebo do dobře větraných prostor. Zařízení s nepřímý spalováním lze použít i ve skladech, halách apod., protože se spaliny dají odvádět. Infračervené ohřívače ohřívají předměty na které je směrován tepelný tok a nikoliv vzduch, takže v mnoha případech jsou efektivnější.

Plynové ohřívače

Plynové ohřívače je možné použít i v prostorách, kde není elektřina, a právě v tom tkví jejich největší výhoda. Při vytápění spalují propan-butan a je nutné, aby byl prostor dostatečně větraný, protože spotřebovává vzduch. Tato zařízení mají vysoký výkon a přijatelné provozní náklady.

Elektrické ohřívače

Elektrické ohřívače jsou vhodné i do interiéru, resp. uzavřených prostor, které nejsou větrané. Na druhé straně vyžadují připojení k elektřině a provozní náklady mohou být vyšší než u plynu či naftě. Mají ale tichý chod a vstupní náklady jsou nižší než u plynových zařízeních.

A kde se po mobilních topidlech poohlédnout? Podívejte se na profesionalni-topidla.cz, které provozuje společnost eprofi.cz s.r.o. Mezi další projekty patří např. vysousece.info, kde seženete špičkové vysoušeče vlhkosti Master za skvělé ceny.

Doporučujeme